Konferencja pt. „Między mitem a człowiekiem. Percepcja mitologii przez wieki”

24.05.2019 - 13:29, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

31 maja 2019 roku o godz. 9.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1) rozpocznie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Między mitem a człowiekiem. Percepcja mitologii przez wieki” organizowana przez Koło Młodych Klasyków wraz z opiekunem dr Edytą Gryksą.

Tematyka wydarzenia koncentrować się będzie na szeroko pojętej mitologii greckiej, rzymskiej i skandynawskiej oraz jej recepcji w czasach późniejszych. Podczas konferencji zostaną poruszone między innymi takie zagadnienia, jak:

• problemy współczesnego mitu,
  • skandynawska wizja końca świata,
  • recepcja mitu o Ikarze w literaturze włoskiej,
  • różne odbicia Narcyza,
  • religia egipska jako sens życia człowieka.

Gośćmi będą reprezentanci polskich ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa i Lublina. Do udziału w konferencji zaproszeni zostali również uczniowie IV LO z oddziałami dwujęzycznymi im. S. Staszica w Sosnowcu.

Program (pdf, 86 kB)