Kongres Międzynarodowej Federacji Prawa Unii Europejskiej w Katowicach

15.10.2024 - 12:22, aktualizacja 15.10.2024 - 12:25
Redakcja: K.S

Od 28 do 31 maja 2025 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach będzie się odbywał Kongres Międzynarodowej Federacji Prawa Unii Europejskiej (FIDE).

Ta edycja wydarzenia po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Organizatorzy wraz z uczestnikami stworzą wyjątkową okazję do pogłębionych debat nad przyszłością prawa unijnego, a także dogodne forum wymiany poglądów i doświadczeń w mniej formalnej atmosferze, podczas spotkań i wydarzeń towarzyszących kongresowi.

Kongres będzie również okazją, aby przeprowadzić dyskusje na temat trzech istotnych zagadnień:

• prawo UE w sytuacjach nadzwyczajnych,
  • unijna regulacja usług i rynków cyfrowych (DSA i DMA),
  • solidarność i bezpieczeństwo energetyczne w kontekście zielonej transformacji i zarządzania kryzysowego.

Sam kongres poprzedzi seminarium Young FIDE, podczas którego młodzi badacze prawa UE będą mieli okazję do zaprezentowania swoich prac, które następnie będą omówione przez ekspertów podczas paneli odpowiadających trzem głównym tematom kongresu.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie pod kierownictwem prof. dr. hab. Macieja Szpunara z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Szczegóły są dostępne na głównej stronie wydarzenia.