[ONLINE] 33. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

21.07.2020 - 11:00, aktualizacja 24.07.2020 - 11:37
Redakcja: MJ
Tagi: International Students' Folk Festival, Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny, MSFF

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny (MSFF), którego 33. edycja miała odbyć się tradycyjnie w ostatnim tygodniu sierpnia, w tym roku przybrał wyjątkową formułę – e-MSFF „W Sieci Folkloru”.

W programie zaplanowano blisko 30 wydarzeń, które odbędą się w wersji online i będą dostępne zarówno w mediach społecznościowych, jak i na stronie Festiwalu. Tegoroczna edycja to nie tylko koncerty, ale również seria wykładów, warsztatów i lekcji online. W każdą środę zaplanowano część warsztatowo-wykładową, a w niedzielę część artystyczną. Wykład inauguracyjny pt. „Korzenie i skrzydła. Folklor a literatura światowa”, który rozpocznie się 22 lipca o godzinie 20.00, poprowadzi rektor elekt Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Podczas e-MSFF „W Sieci Folkloru” wystąpią:

• Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego – gospodarz Festiwalu,
  • Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Cieszyńska im. Janiny Marcinkowej,
  • Woda na Młyn,
  • Skład Niearchaiczny,
  • Kapela Fedaków,
  • Zespół Sonalli z Meksyku,
  • Państwowy Zespół Akademicki Mika Mitrovich Yaratz z Serbii,
  • Zespół Tańca Ludowego z Uniwersytetu w Ankarze, Turcja,
  • Raaga Cultural Group of Performing Art.

Wydarzenie, które potrwa do 30 sierpnia, zostało objęte patronatem: Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, Polskiej Sekcji CIOFF® (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej) oraz Stowarszyszenia Wytnij Hołubca.

Organizatorem Festiwalu jest Uniwersytet Śląski, współorganizatorem Miasto Cieszyn.

Szczegółowe informacje:

» www.msff.us.edu.pl,