[ONLINE] Hispanofonia 2021

09.03.2021 - 12:31, aktualizacja 23.03.2021 - 10:50
Redakcja: OO

Obchody Święta Hispanofonii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu rozpoczną się 26 marca 2021 roku o godz. 10.00. Udział w wydarzeniu będzie możliwy za pośrednictwem kanału YouTube.

Głównym celem spotkania jest promocja języka i kultury hiszpańskiej wśród uczniów w naszym regionie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „500-lecie wyprawy Magellana dookoła świata”.

W programie przewidziano prelekcje wykładowców kierunku filologia romańska oraz konkurs dla uczniów z atrakcyjnymi nagrodami (regulamin konkursu – do pobrania).

Program wydarzenia:

• inauguracja Hispanofonii,
  • „Półwysep Iberyjski – osobny kontynent?” – mgr Bartosz Poloczek,
  • „Bohaterowie walk o niepodległość Ameryki Łacińskiej” – mgr Paulina Krawczyk,
  • „Nowy Świat czy nowy wszechświat, czyli gdzie kończą się nasze odkrycia” – dr Anna Nowakowska-Głuszak,
  • „Ameryka Łacińska w Twoim domu czyli co Hiszpanie przywieźli z Nowego Świata” – dr Natalia Wiśniewska,
  • „Wyspy Kanaryjskie – kraina wiecznej wiosny?” – dr Cecylia Tatoj,
  • konkurs dla uczniów.