[ONLINE] Italofonia 2021

01.03.2021 - 13:49, aktualizacja 09.04.2021 - 13:04
Redakcja: OO

Każdego roku Italofonia, organizowana na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego, przyciąga tłumy zainteresowanych. Tegorocznym tematem wydarzenia będzie „Viaggio in Italia e nell`Italiano”.

W programie przewidziano:

• powitanie gości przez dyrekcję kierunku filologia romańska,
  • spotkanie z mgr Adelą Agostinelli pt. „L`Italiano nel mondo”,
  • wykład dr Justyny Krawczyk pt. „Jak skutecznie uczyć się języka włoskiego?”,
  • wykład mgr Katarzyny Wójcik pt. „Esiste davvero una sola Italia? Panorama Włoch ukazana na tle wydarzeń kulturalnych, świąt i festiwali”,
  • quiz opracowany przez mgr Agnieszkę Robaszkiewicz,
  • prezentację oferty kierunku filologia romańska przygotowaną przez wykładowców i studentów.

Do uczestnictwa w quizie zachęcamy wszystkich uczniów, którzy chcieliby się sprawdzić – quiz będzie oparty na informacjach przekazanych podczas spotkań tegorocznej Italofonii. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Wydarzenie rozpocznie się 16 kwietnia 2021 roku o godz. 10.00. W tym roku po raz pierwszy odbywać się będzie w formie zdalnej na platformie MS Teams. Wkrótce nauczyciele otrzymają linki do rejestracji. W przypadku pytań można wysłać wiadomość na adres e-mail: italofonia.wh@us.edu.pl.