[ONLINE] Klub Myśli Ekologicznej: „Czy poradzimy sobie z naprawą naszego świata?”

06.05.2021 - 13:21, aktualizacja 10.05.2021 - 13:12
Redakcja: OO

Gościem 68. spotkania Klubu Myśli Ekologicznej będzie prof. Ladislav Miko – dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej na Słowacji (od 2018 roku), były minister środowiska Republiki Czeskiej. Spotkanie poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot.

Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku (w języku angielskim) oraz na kanale YouTube (tłumaczenie na język polski).

Organizatorami spotkania są: Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Prof. Ladislav Miko – czeski biolog i uznany akarolog. W latach 2005–2009 dyrektor ds. przyrody w Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska Komisji Europejskiej. Na tym stanowisku odpowiadał za prace w zakresie przyrody i różnorodności biologicznej, rolnictwa, gleb i lasów. Zastępca dyrektora generalnego ds. łańcucha żywnościowego w Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Komisji Europejskiej w latach 2011–2018. Zajmował się kwestiami bezpieczeństwa żywności w całym łańcuchu żywnościowym, w tym zdrowiem roślin i zwierząt, pestycydami, biotechnologią, higieną żywności, odżywianiem i zrównoważonym rozwojem żywności. Profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Karola i Uniwersytecie Przyrodniczym w Pradze, profesor gościnny Uniwersytetu w Antwerpii. Założyciel Partii Zielonych na Słowacji.