[ONLINE] Spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej: „Zwykli ludzie mogą robić niezwykłe rzeczy”

06.04.2021 - 13:58, aktualizacja 13.04.2021 - 10:19
Redakcja: OO

Gościem 67. spotkania Klubu Myśli Ekologicznej będzie Julia Butterfly Hill – amerykańska aktywistka ekologiczna, pisarka, mówczyni motywacyjna, która przez ponad dwa lata zamieszkiwała na olbrzymiej 55-metrowej 1500-letniej sekwoi w Kalifornii, broniąc ją przed wycinką. Rozmowę poprowadzą prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ) oraz dr Ryszard Kulik (Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot). Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku (w języku angielskim) oraz w serwisie YouTube (w języku polskim).

Julia Butterfly Hill założyła organizację non-profit „Circle of Life” (jej celem jest dokonanie zmiany interakcji człowieka z naturą) oraz przyczyniła się do powstania projektu „We The Planet”, który wyznacza standardy zielonych festiwali, wydarzeń i tras koncertowych w Stanach Zjednoczonych. Jest współzałożycielką „Engage Network” – organizacji non-profit, która szkoli małe grupy przywódców obywatelskich do pracy na rzecz zmiany społecznej, a także projektu „What’s Your Tree” nakłaniającego osoby do znalezienia pasji, która pokieruje ich życiem.

Organizatorami spotkania są: Klub Myśli Ekologicznej, Metropolia GZM oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.