„Rzeka Odra 2022 – co wiemy o katastrofie ekologicznej?” – konferencja

03.03.2023 - 11:50, aktualizacja 16.03.2023 - 09:29
Redakcja: K.S

plakat wydarzenia

„Rzeka Odra 2022 – co wiemy o katastrofie ekologicznej?” to tytuł konferencji naukowo-technicznej organizowanej przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzenie odbędzie się 24 marca 2023 roku w auli Wydziału Nauk Przyrodniczych w Sosnowcu (ul. Będzińska 60) w godz. 10.00–14.30. Podczas wystąpień naukowcy opowiedzą o przebiegu wyprawy, którą odbyli spływem wzdłuż rzeki od Ostrawy w Czechach, aż do Zalewu Szczecińskiego. Zostaną przedstawione badania przeprowadzone po katastrofie ekologicznej oraz stan hydrologiczny wód Odry.

Podczas wydarzenia zostanie podpisane porozumienie o współpracy miedzy Śląskim Centrum Wody UŚ a Centrum Badawczym Publicznego Prawa Konkurencji i Regulacji Sektorowych.

Wydarzenie będzie transmitowane online na MS Teams.

Program konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie wydarzenia.