Szkolenie pt. „Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w edukacji. Część I”

16.05.2024 - 12:17, aktualizacja 16.05.2024 - 13:44
Redakcja: PK

W ramach programu „Nauczycielki/nauczyciele między kulturami” odbędzie się szkolenie on-line pt. „Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w edukacji. Część I”, organizowane przez Centrum Dydaktyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje edukację, umożliwiając personalizację procesu nauczania. Dzięki AI nauczyciele mogą w czasie rzeczywistym monitorować postępy grupy, identyfikować wyzwania i dostosowywać metodyki, aby lepiej odpowiadać na indywidualne potrzeby. Uczący się zyskują możliwość efektywniejszej nauki, dostosowanej do własnego tempa i preferencji, co przekłada się na szybsze przyswajanie wiedzy i umiejętności. AI odciąża również nauczycieli od zadań administracyjnych, dając im więcej czasu na rozwój zawodowy.

Chcąc wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Program i założenia szkolenia