III Światowa Konferencja na temat Giełkotu

02.08.2023 - 10:24, aktualizacja 23.08.2023 - 14:41
Redakcja: K.S

logo wydarzenia

Od 16 do 17 września 2023 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach będzie się odbywać III Światowa Konferencja na temat Giełkotu.

Giełkot to drugie, obok jąkania, patologiczne zaburzenie płynności mówienia. Charakteryzuje się zakłóceniem percepcji, artykułowania i formułowania wypowiedzi, nieświadomością oraz małym zakresem uwagi. Równocześnie giełkot jest zaburzeniem procesów myślowych programujących mowę, wynikającym z dziedzicznych predyspozycji.

W wydarzeniu uczestniczyć będą eksperci i ekspertki z Australii, Francji, Izraela, Królestwa Niderlandów, Litwy, Polski, Niemiec, Norwegii, Turcji, USA, Węgier i Wielkiej Brytanii. Spośród naukowców i naukowczyń z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach udział wezmą: dr Monika Pakura, dr hab. Katarzyna Węsierska, prof. UŚ, dr Kamila Kuros-Kowalska, a także Joanna Szymczakowska, Anna Starczewska oraz Aleksandra Boroń.

Udział w konferencji wymaga rejestracji. Formularz rejestracyjny oraz pozostałe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Śląski w Katowicach, The International Cluttering Association oraz Fundacja Centrum Logopedyczne.