Wystawa „100 lat Polskiego Towarzystwa Botanicznego”

01.08.2022 - 13:40, aktualizacja 02.08.2022 - 10:58
Redakcja: K.S

1 sierpnia 2022 roku w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie otwarto wystawę „100 lat Polskiego Towarzystwa Botanicznego”. Przedstawia ona zasługi polskich botaników dla światowej nauki, a także przybliża rozwój botaniki, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Wystawa jest prezentowana w postaci siedemnastu kolorowych posterów, ukazujących spektrum różnorodnych zainteresowań naukowych botaników w Polsce. Jej celem jest zaintrygowanie odbiorców estetyką i nietypowymi ujęciami fotografii przedstawiających obiekty badań botanicznych. Na tablicach ukazane są w dużym zbliżeniu rośliny, glony, grzyby i porosty.

Zdjęcia będzie można oglądać w GEOsferze do 31 sierpnia. W późniejszym terminie wystawa będzie do obejrzenia, kolejno w:

• Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach,
  • Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu,
  • Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie.

Ekspozycja wpisuje się w obchody Roku Botaniki, upamiętniającego 100. rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Wydarzenie organizuje Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Botanicznego. Patronat honorowy nad wystawą objął rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.