XLIV międzynarodowa konferencja pt. „Matter To The Deepest”

27.07.2021 - 09:03, aktualizacja 17.09.2021 - 12:21
Redakcja: OO

Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz z Polskim Towarzystwem Fizycznym oraz siecią EU COST „ParticleFace” organizują XLIV międzynarodową konferencję pt. „Matter To The Deepest – Recent Developments In Physics Of Fundamental Interactions”. Wydarzenie, którego tematem jest fizyka teoretyczna oddziaływań fundamentalnych, odbywa się na Śląsku co dwa lata od 1975 roku.

Pierwszego dnia konferencji o godz. 14.00 odbędzie się publiczny wykład prof. Germana Rodrigo pt. „The future of particle physics”. Szczegóły wraz z linkiem do platformy Zoom znajdują się na stronie: indico.if.us.edu.pl.

Konferencja jest powszechnie znana nie tylko w Europie, lecz także na całym świecie, głównie w Azji i Ameryce – uczestniczą w niej naukowcy m.in. z Japonii, USA, Kanady i Chin. Celem jest upowszechnienie wyników najnowszych badań z fizyki oddziaływań fundamentalnych, w tym istotnych osiągnięć polskich uczonych i młodych badaczy. W tym roku wydarzenie odbędzie się w całości w formie zdalnej.