„Gamingowe Katowice” z udziałem Centrum Badań Groznawczych

13.02.2024 - 18:13 aktualizacja 28.02.2024 - 13:24
Redakcja: AJS

„Gamingowe Katowice” to niecodzienne wydarzenie adresowane do fanów gier komputerowych i gamingu. Tegoroczna edycja została zorganizowana przez Miasto Katowice, a do jego współtworzenia zaproszenie przyjęli badacze i pasjonaci z Centrum Badań Groznawczych Uniwersytetu Śląskiego. W programie spotkania przewidziano prelekcje i wykłady przybliżające tematykę gier komputerowych z różnorodnych perspektyw. Poruszone zostały kwestie: kulturowe, edukacyjne, prawne, a także zagadnienia związane z historią muzyki i jej rolą w grach czy też wykorzystaniem w nich AI.

Wydarzenie odbyło się 6 grudnia 2023 roku w siedzibie Miejskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Agenda spotkania obejmowała:

• panel dyskusyjny o grach w kulturze, kulturze gier i edukacji growej – Michał Kłosiński (Uniwersytet Śląski), Dominik Koziarski (Little Bit Academy), Agnieszka Kliś-Brodowska (Uniwersytet Śląski) oraz Aldona Rosner (Politechnika Śląska);
  • prelekcję pt. „Parę słów o historii i znaczeniu muzyki w grach” – Tomasz Bonikowski (Uniwersytet Śląski);
  • wykład pt. „AI w gamedev – zagadnienia prawne” – adwokat Maciej Niezgoda (Uniwersytet Śląski);
  • networking.

Dla uczestników „Gamingowych Katowic” dodatkowo przygotowano strefę „Old school game zone”, w której można było zagrać w gry komputerowe sprzed lat.

mężczyźni siedzą przy komputerach mężczyźni siedzą przy komputerach