IDB | Nawiąż współpracę międzynarodową i otrzymaj dwukrotnie wyższe dofinansowanie w ramach Swobody badań II

07.12.2021 - 15:29 aktualizacja 21.01.2022 - 15:02
Redakcja: wc-a
Tagi: swoboda badań

Trwa nabór wniosków do II edycji konkursu Swoboda badań, organizowanego w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej. Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego mogą starać się o dofinansowanie działań naukowo-badawczych, które zostaną zrealizowane w ciągu 12 miesięcy. Druga edycja Swobody badań ma przyczynić się do zintensyfikowania współpracy międzynarodowej – przede wszystkim z partnerami naszego uniwersytetu europejskiego Transform4Europe. W związku z tym naukowcy, którzy nawiążą współpracę z badaczami zagranicznymi, w tym reprezentującymi jedną z siedmiu uczelni sojuszu, będą mogli starać się o dofinansowanie działań w kwocie do 20 000 zł. W pozostałych przypadkach kwota możliwa do pozyskania w ramach konkursu wyniesie nie więcej niż 10 000 zł.

Nabór wniosków potrwa do 10 stycznia 2022 roku. Mogą je składać również laureaci pierwszej edycji konkursu, jeżeli rozliczyli swój poprzedni projekt. Regulamin konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie IDB w zakładce „badania”.

Swoboda badań II edycja | IDB