Polski projekt doceniony w konkursie EUCYS!

20.09.2023 - 12:54 aktualizacja 29.09.2023 - 14:29
Redakcja: K.S

Od 13 od 16 września 2023 roku w Brukseli odbywał się międzynarodowy finał konkursu European Union Contest for Young Scientists (EUCYS).

Wydarzenie to gromadzi obiecujących, utalentowanych naukowców (w wieku 14–20 lat) z Europy i świata, którzy prezentują swoje projekty przed międzynarodowym panelem sędziowskim. Każdorazowo w konkursie wyłaniane są trzy pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Podczas ostatniej edycji wydarzenia jedna z pierwszych nagród powędrowała do Maksymiliana Gozdura z Polski, który zaprezentował projekt z dziedziny nauk prawnych.

Maksymilian Gozdur został doceniony za projekt „Justice institutions stipulated in French and Polish criminal procedure codes, and fair trial standards included in international law standards and convict rehabilitation”. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie: eucys2023.eu/social-02/.

Lista tegorocznych zwycięzców: eucys2023.eu/about/winners/.

W tegorocznych finałach EUCYS uczestniczyła delegacja z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 9 do 14 września 2024 roku odbywać się będzie kolejny finał konkursu, który zostanie połączony z obchodami Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się na stronie: us.edu.pl/eucys-2024-europejski-konkurs-dla-ambitnych-uczniow-pasjonujacych-sie-nauka.

dwóch chłopaków siedzi przy stole i pracuje nad główną płytą komputera