Prof. K. Markiewicz przewodniczącym Komisji Kodyfikacyjnej Ustroju Sądownictwa i Prokuratur

04.04.2024 - 08:35 aktualizacja 09.04.2024 - 13:46
Redakcja: wc-a
Tagi: nauki prawne

28 marca 2024 roku dr hab. Krystian Markiewicz, prof. UŚ, decyzją premiera Rzeczpospolitej Polskiej Donalda Tuska, został powołany na przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Ustroju Sądownictwa i Prokuratury.

3 kwietnia Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar wręczył prof. Krystianowi Markiewiczowi akt powołania do pełnienia tej funkcji.

Celem komisji jest opracowywanie aktów prawnych dotyczących ustroju sądownictwa i prokuratury przez przedstawicieli doktryny i praktyki prawniczej oraz ekspertów z dziedziny prawa związanego z ustrojem sądów i prokuratury. Członkowie komisji będą zajmowali się prowadzeniem prac analityczno-koncepcyjnych oraz legislacyjnych nad projektami aktów prawnych.

Dr hab. Krystian Markiewicz, prof. UŚ jest specjalistą w zakresie prawa cywilnego i postępowania cywilnego, wieloletnim wykładowcą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a od 2016 roku pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”.

Prof. K. Markiewicz z ministrem A. Bodnarem

Prof. Krystian Markiewicz z Ministrem Sprawiedliwości Adamem Bodnarem | Mat. WPIA UŚ