Ruszyła rekrutacja na studia 2022/2023

01.06.2022 - 12:12 aktualizacja 07.06.2022 - 10:28
Redakcja: OO

1 czerwca 2022 roku o godzinie 12.00 wystartowała rekrutacja na Uniwersytecie Śląskim, która potrwa do 30 września 2022 roku. Pełna oferta Uniwersytetu Śląskiego dostępna jest na stronie: rekrutacja.us.edu.pl.

Ponadto, zapraszamy do zapoznania się z katalogiem kierunków prowadzonych na UŚ oraz kryteriami przyjęć na studia w roku akademickim 2022/2023. Katalog kierunków wraz z kryteriami przyjęć dostępny jest na stronie katalog.us.edu.pl.

Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK) na studia w nowym roku akademickim 2022/2023, na wszystkie rodzaje studiów:

• I i II stopnia,
  • jednolite magisterskie,
  • szkoły doktorskie,
  • studia podyplomowe.

Harmonogram rekrutacji przewiduje nabór podstawowy oraz dwa nabory uzupełniające. Nabory uzupełniające będą uruchamiane tylko wtedy, jeśli w naborze poprzednim nie zostanie wypełniony limit miejsc na kierunku.

Kandydaci ze specjalnymi potrzebami mogą liczyć na szczególne wsparcie (szczegółowe informacje).

Wszystkie kierunki prowadzone w języku polskim są otwarte dla cudzoziemców znających język polski, a osoby rozwijające dopiero swoje kompetencje językowe mogą rozpocząć od rocznego kursu przygotowującego do podjęcia studiów w języku polskim.

Zachęcamy również do aplikowania na studia prowadzone w języku angielskim: us.edu.pl/kandydat/studia-angielski.

grupa studentów, napis: rekrutacja na studia 2022/2023, studiuj na UŚ!