Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia na Uniwersytecie Śląskim

02.08.2021 - 15:22 aktualizacja 05.04.2022 - 10:28
Redakcja: wcyg
Tagi: rekrutacja

Z początkiem sierpnia rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca na kierunki, na których nie został wyczerpany limit przyjęć kandydatów. Aplikacja nie jest możliwa w przypadku kierunków ze wszystkimi miejscami zapełnionymi podczas pierwszego naboru.

Dodatkowy nabór prowadzony jest dla wszystkich wydziałów uniwersytetu oraz dla szkół doktorskich. Dotyczy zarówno studiów w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Procedury rekrutacyjne pozostają takie same, jak podczas pierwszego naboru. Zapisy odbywają się w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK).

Aktualnie otwarte rejestracje

Lista kierunków oferowanych w dodatkowej rekrutacji będzie aktualizowana na bieżąco w systemie IRK.

Ramowy harmonogram naboru dodatkowego

• rozpoczęcie rejestracji w systemie IRK: sierpień 2021,
  • ostatni dzień rejestracji w systemie IRK: 12 września 2021,
  • ostatni dzień wnoszenia opłat rekrutacyjnych: 12 września 2021,
  • ostatni dzień wprowadzenia do systemu IRK skanu świadectwa w przypadku braku wyników z KReM-u: 12 września 2021,
  • ogłoszenie wyników rekrutacji: od 16 września 2021,
  • przyjmowanie dokumentów od kandydatów: od 17 września 2021.

Dokładne terminy rejestracji, ogłoszenie wyników i informacje na temat przyjmowania dokumentów zostaną podane w systemie IRK odrębnie dla każdego kierunku studiów.

Przydane źródła informacji

Oferowane przez Uniwersytet Śląski formy kształcenia zebrano na stronie: www.us.edu.pl/rekrutacja. Zachęcamy również do dołączenia do grupy na Facebooku – Rekrutacja UŚ, gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące procesu rekrutacji i studiów.

Kandydaci ze specjalnymi potrzebami mogą liczyć na wsparcie Centrum Obsługi Studenta.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia, lub informacji skontaktuj się z Działem Kształcenia – mail: rekrutacja@us.edu.pl / tel: 32 359 18 80, tel. kom.: +48 667 771 009.

Uśmiechnięta dziewczyna wskazuje palcem na skierowany w stronę widza smartfon. Napis na grafice: Uniwersytet Śląski w Katowicach. Rekrutacja na studia 2021/2022. II nabór

Grafika promująca wydarzenie