Spotkanie rektorów śląskich uczelni z wiceprezesem Rady Ministrów dr. Jarosławem Gowinem

19.07.2021 - 14:18 aktualizacja 19.04.2022 - 10:58
Redakcja: AJS
Tagi: współpraca z otoczeniem

Wzmocnienie oraz rozwój współpracy uczelni z gospodarką to główne tematy spotkania rektorów szkół wyższych województwa śląskiego z wiceprezesem Rady Ministrów, ministrem rozwoju, pracy i technologii dr. Jarosławem Gowinem. W wydarzeniu, którego gospodarzem był Uniwersytet Śląski, udział wzięli również przedstawiciele władz Katowic, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, województwa śląskiego, a także Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Wizyta stanowiła okazję do rozmów na temat roli śląskich ośrodków akademickich w transformacji regionu. Uczestnicy omawiali możliwe kierunki rozwoju współpracy, poruszone zostały także zagadnienia dotyczące potencjału, znaczenia i wpływu szkół wyższych na rozwój środowiska lokalnego.

Spotkanie przedstawicieli środowiska naukowego, administracji rządowej oraz władz samorządowych odbyło się 19 lipca 2021 roku w siedzibie Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Regionalne ośrodki akademickie reprezentowali rektorzy:

• Politechniki Śląskiej,
  • Uniwersytetu Ekonomicznego,
  • Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach,
  • Akademii Muzycznej w Katowicach,
  • Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,
  • Akademii WSB.

W murach Uniwersytetu Śląskiego uczestników spotkania powitał rektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Od lewej: dr hab. Krystyna Doktorowicz, prof. UŚ, prof. dr hab. Ryszard Koziołek – rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz wiceprezes Rady Ministrów, minister rozwoju, pracy i technologii dr Jarosław Gowin

Spotkanie wiceprezesa Rady Ministrów z rektorami śląskich uczelni. Fot. Julia Agnieszka Szymala