• Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Uniwersytet Śląski na 9. miejscu w klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski 2021

14.07.2021 - 13:46 aktualizacja 15.07.2021 - 10:15
Redakcja: wcyg
Tagi: sport

Dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Polski 2021 (AMP), w których studenci polskich uczelni rywalizowali w 48 dyscyplinach sportowych. W ponad 60 spotkaniach wzięło udział około 400 uczestników z Uniwersytetu Śląskiego. Wiele konkurencji odbywało się w dwóch etapach, w których finały poprzedzone były eliminacjami.

W klasyfikacji generalnej uwzględniono 123 szkoły wyższe. Uniwersytet Śląski zajął w niej 9. miejsce. Z kolei pośród wszystkich uniwersytetów zdobył miejsce 4. Jest to najlepszy wynik w historii zmagań naszych studentów. Wyżej uplasowały się: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

W klasyfikacji medalowej UŚ znalazł się na 31. miejscu z jednym złotym medalem, czterema srebrnymi oraz trzema brązowymi. Najwięcej punktów ze wszystkich sekcji Uniwersytetu Śląskiego osiągnęła uczelniana reprezentacja w siatkówce plażowej. Informacja o zdobytym przez nią złotym medalu w finale AMP została opublikowana na głównej stronie uniwersytetu.

Pełna lista uczelni ujętych w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski 2021 dostępna jest na stronie Akademickiego Związku Sportowego.