Wykład oraz warsztaty prof. Bertrama Gawronskiego z University of Texas w Austin

31.05.2021 - 15:23 aktualizacja 09.07.2021 - 08:42
Redakcja: AJS
Tagi: Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki

Uniwersytet Śląski w Katowicach gościć będzie prof. Bertrama Gawronskiego z University of Texas w Austin (USA), który wygłosi wykład i poprowadzi warsztaty oraz konsultacje online z zakresu psychologii i statystyki.

O wykładowcy

Profesor Bertram Gawronski pracuje na University of Texas w Austin – uczelni, która w międzynarodowych rankingach notowana jest w gronie czterdziestu najlepszych uniwersytetów świata. Amerykański naukowiec należy do czołówki najbardziej uznanych psychologów na świecie. Jest autorem ponad 150 książek i artykułów. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany, a jego artykuły należą do grupy 1 proc. najczęściej cytowanych prac z psychologii. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.bertramgawronski.com.

W pracy naukowej prof. Bertram Gawronski bada m.in. to jak ludzie podejmują decyzje moralne. Jest współautorem tzw. modelu CNI, w ramach którego bada się, na ile ludzie są wrażliwi na normy moralne, na konsekwencje działań lub też czy mają tendencję do niepodejmowania decyzji moralnych. Dzięki opracowaniu nowego narzędzia w roku 2020 oraz wykorzystaniu najnowszych analiz statystycznych, możemy na nowo przyjrzeć się klasycznym wynikom z psychologii i sprawdzić, czy dotychczasowe psychologiczne ustalenia możemy dziś potwierdzić, czy jednak musimy je obalić.

Okazuje się na przykład, iż psychopaci funkcjonują w zakresie zachowań moralnych odmiennie niż dotychczas twierdzono w psychologii. Jak? Dowiecie się podczas wykładu. Tych informacji nie znajdziecie w żadnej książce.

Wykład i warsztaty

W ramach projektu pt. „Podejmowanie decyzji moralnych” zaplanowano otwarty wykład i warsztaty online. Projekt jest realizowany we współpracy z dr Mariolą Paruzel-Czachurą z Instytutu Psychologii UŚ, która w swoich badaniach przygląda się temu, jak ludzie postrzegają swoją własną moralność (www.mojamoralnosc.pl).

» Wykład pt. „Podejmowanie decyzji moralnych”

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 8 czerwca 2021 r. (wtorek) o godz. 15.00 na wykład online. Spotkanie zdalne odbędzie się na platformie Zoom i będzie tłumaczone na język polski w razie potrzeby słuchaczy. Link do wykładu: https://zoom.us/.

» Warsztaty naukowe pt. „Modelowanie wielomianowe na przykładzie podejmowania decyzji moralnych”

Zachęcamy również od udziału w warsztatach zaplanowanych na 13 lipca 2021 r. (wtorek) w godz. 14.00–19.00. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z metodami statystycznymi wykorzystywanymi w badaniach nad modelem CNI (modelowanie wielomianowe na przykładzie podejmowania decyzji moralnych).

W razie potrzeby szkolenie będzie tłumaczone. Uczestnicy otrzymają certyfikat udziału w szkoleniu.

Informacje o tym, jak się przygotować zostaną wysłane zarejestrowanym osobom. Link do rejestracji: https://forms.gle/5ZeMW3zAVnAW8MC76

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Projekt „Podejmowanie decyzji moralnych (Moral decision making)” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019–2022. Kwota dofinansowania wyniosła 70 587 zł.

Grafika ze zdjęciem prof. Bertrama Gawronskiego z University of Texas w Austin