Wykłady online z okazji Dnia Dziecka

Redakcja: AJS

#UŚwspiera

#czaswolny

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w ramach akcji #UŚwspiera Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego przygotował dla najmłodszych oraz ich rodziców materiały filmowe oraz małą niespodziankę.

„Spotkanie z załogowym Bitem, kapitanem Czipem i bosmanem Bajtkiem” to wykład adresowany do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W programie zaprezentowane zostały rzadko lub w ogóle nieużywane media analogowe, takie jak: telefon, maszyna do pisania, liczydło, budzik, adapter, aparat. Krótkie opowiastki przeplecione są piosenkami żeglarskimi.

Film dostępny będzie 1 czerwca od godz. 8.00 pod adresem: us.edu.pl/wydzial/wns.

Dla grona pedagogicznego oraz rodziców skierowany jest materiał, w którym przedstawione zostały wybrane zjawiska i zagadnienia związane między innymi z: wykorzystaniem smartfonów, problematycznym wykorzystaniem internetu (PUI), fonoholizmem, sharentingiem, FOMO, chorobą telewizyjną czy realizacją zdalnego nauczania w okresie pandemii. Informacje zostały opracowane na podstawie najnowszych badań naukowych.

Nagranie dostępne będzie 1 czerwca od godz. 8.00 pod adresem: us.edu.pl/wydzial/wns.

Autorem materiałów wideo jest dr hab. Tomasz Huk – pedagog i wykładowca z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Informacje na temat inicjatywy dostępne są również w serwisie „Facebook”, na stronie wydarzenia Międzynarodowy Dzień Dziecka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Dla osób, które po obejrzeniu wykładu 1 czerwca br. odwiedzą tę stronę, wydział przygotował niespodziankę. 50 pierwszych osób, które wpisze na stronie wydarzenia: hasło: Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko oraz odpowie na pytanie, co wspólnego mają ze sobą dwa wykłady dr. hab. Tomasza Huka, otrzyma całodzienne vouchery do Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko (voucher do wykorzystania w terminie do 30 września br., przeznaczony dla dzieci w wieku do 12. roku życia).

Dziewczynka z osobą dorosłą korzystają z komputera
fot. pixabay.com