Ruszyła rekrutacja na studia na Uniwersytecie Śląskim

01.06.2021 - 11:10 aktualizacja 29.06.2021 - 09:35
Redakcja: MJ

1 czerwca rozpoczęliśmy rekrutację na studia na Uniwersytecie Śląskim. Zapisy odbywają się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów pod adresem: https://irk.us.edu.pl.

Internetowa Rejestracja Kandydatów

Rekrutacja w systemie IRK obejmuje:

oraz rekrutację do dwóch szkół doktorskich, która rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca 2021 roku:

Osoby aplikujące zachęcamy do zapoznania się z informacją o kierunkach zamieszczoną w systemie IRK, w tym szczegółami na temat kryteriów i limitów przyjęć, terminów rejestracji oraz ewentualnych opłat.

Zapraszamy na Uniwersytet Śląski

Do udziału w tegorocznej rekrutacji i poznania Uniwersytetu Śląskiego oraz jego możliwości zapraszają rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. Katarzyna Trynda, prof. UŚ.

Zbiorcze źródła informacji

Wszystkie oferowane przez UŚ formy kształcenia zebrano na stronie: www.us.edu.pl/rekrutacja. Zachęcamy również do dołączenia do grupy na Facebooku – Rekrutacja UŚ, gdzie można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące procesu rekrutacji i studiów.

Kandydaci ze specjalnymi potrzebami mogą liczyć na wsparcie Centrum Obsługi Studenta.

Kurs przygotowujący do podjęcia studiów w języku polskim

Wszystkie kierunki prowadzone w języku polskim są otwarte dla cudzoziemców znających język polski, a osoby rozwijające dopiero swoje kompetencje językowe mogą rozpocząć naukę od rocznego kursu przygotowującego do podjęcia studiów w języku polskim. Kurs prowadzą pracownicy Szkoły Języka i Kultury Polskiej.

Dwoje młodych uśmiechniętych ludzi macha dłońmi na powitanie, grafika z tekstem: rekrutacja 2021/2022 Uniwersytet Śląski w Katowicach

Grafika promująca rekrutację 2021/2022

Studia w języku angielskim

Zachęcamy również do aplikowania na studia prowadzone w języku angielskim: https://us.edu.pl/kandydat/studia-angielski.

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Wydział Nauk Przyrodniczych