Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Chorzów biega na Uniwersyteckim Kampusie!

12.05.2025 - 09:06 aktualizacja 12.05.2025 - 12:20
Redakcja: jp

Z radością informujemy, że w niedzielę 11 maja 2025 roku na terenie naszego kampusu w Chorzowie – siedziby Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego – odbyły się dwie duże imprezy sportowe organizowane przez Miasto Chorzów.

Były to: VI edycja Chorzowskiej Dychy, czyli biegu na dystansie 10 km, oraz Runmageddon Kids – emocjonujące biegi z przeszkodami dla najmłodszych.

Nasz zielony teren o powierzchni 18 hektarów doskonale sprawdził się jako przestrzeń do aktywnego spędzania czasu. Jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć liczne grono uczestników, a wśród nich dr hab. Agnieszkę Nowak-Brzezińską, prof. UŚ – prodziekana ds. promocji i rozwoju na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia!


Chorzowski Kampus UŚ to siedziba Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych. Osiemnaście hektarów, które zajmuje Wydział w tym miejscu, to nowoczesna przestrzeń umożliwiająca prowadzenie badań w zakresie dziedzin uznawanych za priorytetowe dla rozwoju gospodarki, a także oferująca nowatorskie rozwiązania w edukacji. Zintegrowany kampus został zaprojektowany z myślą o naukowcach, studentach i doktorantach współpracujących w interdyscyplinarnych zespołach i podejmujących tematy m.in. z zakresu mikro- i nanotechnologii, fizyki jądrowej, nowych materiałów, inżynierii biomedycznej i nowoczesnych leków.

Na co dzień kształcą się tu studenci takich kierunków jak fizyka, biofizyka, fizyka medyczna, informatyka stosowana, chemia, inżynieria biomedyczna i inżynieria materiałowa. Naukowcy w dyscyplinach nauk ścisłych i technicznych prowadzą tu swoje badania naukowe.

Na terenie kampusu znajduje się Strefa Aktywności z boiskiem, urządzeniami do ćwiczeń, huśtawkami i pięknymi zieleńcami. Ze strefy korzystają nie tylko studenci i pracownicy uczelni, ale również mieszkańcy miasta. Wyjątkowość tego miejsca doceniona została przez jury XXI edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Strefa Aktywności w Chorzowie otrzymała Wyróżnienie Marszałka Województwa.

Fot. Miasto Chorzów i Uniwersytet Śląski w Katowicach

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie Miasta Chorzów: https://www.facebook.com/umchorzow

return to top