Minister nauki i szkolnictwa wyższego zaprasza do EMNK 2024

15.02.2024 - 09:39 aktualizacja 16.02.2024 - 14:48
Redakcja: PK

Do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 na dwa sposoby zachęca minister nauki i szkolnictwa wyższego Dariusz Wieczorek.

W liście wysłanym do wszystkich członków społeczności akademickich w Polsce minister Dariusz Wieczorek podkreślił wyjątkowość zaszczytu, jaki przypadł w udziale Katowicom i całemu regionowi – po raz pierwszy tytuł Europejskiego Miasta Nauki trafił do miasta z Europy Środkowo-Wschodniej. Zdaniem ministra „wyróżnienie stwarza niebywałą szansę dla rozwoju regionu, a uczelniom daje możliwość zaakcentowania ich roli w europejskiej przestrzeni naukowej czy akademickiej. Jest także okazją do wzmocnienia współpracy regionalnych szkół wyższych z najlepszymi światowymi ośrodkami badawczymi”. W treści pisma wspomniane zostały różne elementy programu obchodów EMNK2024:

List ministra nauki i szkolnictwa wyższego
List ministra nauki i szkolnictwa wyższego (plik docx, 14 KB)

Minister Dariusz Wieczorek opublikował również nagranie wideo, w którym zaprasza do odwiedzenia Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Jak podkreślił, na szczególną uwagę w ramach programu EMNK 2024 zasługuje konferencja Euroscience Open Forum (ESOF), która odbędzie się 12-15 czerwca 2024 roku.

Zdjęcie zachodu słońca na tle Katowic