Konferencja podsumowująca projekt Interdyscyplinarnego Centrum Rozwoju Kadr

18.10.2022 - 10:11, aktualizacja 02.01.2023 - 10:43
Redakcja: OO

Od 24 do 25 października 2022 roku w budynku przy ulicy Bankowej 14 w Katowicach (pok. 432–433) odbywać się będzie konferencja podsumowująca realizację projektu pn. „Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr – think tank ds. rozwoju kluczowych kompetencji kadr przyszłości dla polskiej nauki”, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Dialog”.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki prac zespołu dotyczące koncepcji zarządzania uczelniami przez kompetencje. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele środowiska badaczy i pracownicy wsparcia z polskich uczelni badawczych. Gośćmi wydarzenia będą reprezentanci m.in. Politechniki Gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Śląskiej oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Projekt realizowany jest przez Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr. Przedsięwzięcie ma na celu opracowanie koncepcji rozwoju kluczowych kompetencji kadry badawczej oraz kadry wsparcia administracyjnego sektora nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce, które mogą przyczynić się do umacniania pozycji rodzimych uczelni na arenie międzynarodowej. W ramach projektu w 2021 roku zaprojektowane zostało specjalne narzędzie, dzięki któremu obecnie prowadzone są badania kluczowych kompetencji pracowników 10 wybranych uczelni.