[ONLINE] Spotkanie w ramach projektu TRIAL

20.04.2021 - 13:13, aktualizacja 21.04.2021 - 14:39
Redakcja: OO

Od 22 do 23 kwietnia 2021 roku Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego będzie gospodarzem pierwszego międzynarodowego sympozjum organizowanego w ramach projektu „TRAIL – Train in your language: multilingual transnational training in EU civil and commercial law”, realizowanego przez konsorcjum uniwersytetów z 5 krajów europejskich (Uniwersytet w Atenach, Uniwersytet w Talinnie, Uniwersytet Cypryjski, Uniwersytet Łotewski oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach). Celem projektu jest zwiększenie udziału adwokatów, notariuszy i komorników w szkoleniach z zakresu postępowania cywilnego i prawa gospodarczego na terenie Unii Europejskiej. Cel ten zostanie osiągnięty dzięki przeprowadzeniu cyklu międzynarodowych sympozjów szkoleniowych – służących wymianie wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk – dla wymienionych grup zawodowych z tłumaczeniem symultanicznym na języki ojczyste.

TRAIL jest bardzo istotnym elementem współpracy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego z otoczeniem. Podczas realizacji projektu zespół naukowy w składzie: dr Małgorzata Lubelska-Sazanów (kierownik), prof. dr hab. Ewa Rott-Pietrzyk, prof. dr hab. Tomasz Pietrzykowski, adw. Magdalena Stryja oraz dr hab. Maciej Zachariasiewicz, prof. ALK podjął szereg wspólnych działań z Naczelną Radą Adwokacką, Krajową Izbą Notarialną, Krajową Izbą Komorniczą, Okręgową Radą Adwokacka w Katowicach, Radą Izby Notarialnej w Katowicach oraz Radą Izby Komorniczej w Katowicach, zacieśniając podczas ponadrocznej współpracy dotychczasowe relacje.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Wydziału Prawa i Administracji UŚ.