Przyciągamy wiedzą! Rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

Redakcja: OO
Tagi: rekrutacja

grafika: Przyciągamy wiedzą! Rekrutacja 2020/2021

Już 15 lipca 2020 roku o godz. 12.00 startuje Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK) na studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, który jest jedną z największych i najdynamiczniej rozwijających się polskich uczelni oferujących nowatorskie rozwiązania w edukacji i przyjazną przestrzeń do prowadzenia badań. Zajęcia odbywają się w czterech atrakcyjnych dla młodych ludzi miastach województwa śląskiego: Katowicach, Chorzowie, Sosnowcu i Cieszynie.

W roku akademickim 2020/2021 przygotowano bogatą ofertę edukacyjną odpowiadającą najnowszym trendom nauki i oczekiwaniom rynku pracy, a także umożliwiającą studentom rozwijanie pasji i zainteresowań, poznanie wielu ciekawych ludzi oraz odnalezienie przyszłego, wymarzonego zawodu. Kandydaci mogą wybierać spośród wielu różnorodnych kierunków i specjalności z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych, przyrodniczych, technicznych oraz sztuki, a na osoby o zainteresowaniach wykraczających poza tradycyjne ramy kształcenia czekają indywidualne studia międzydziedzinowe pozwalające rozwinąć wiele umiejętności jednocześnie dzięki możliwości wyboru zajęć ze wszystkich kierunków dostępnych na uczelni.

Uniwersytet Śląski prowadzi innowacyjne badania naukowe i projekty, popularyzuje również naukę, organizując m.in. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Studenci mogą poszerzać wiedzę i pasje, działając w różnego rodzaju kołach naukowych, stowarzyszeniach, organizacjach studenckich czy mediach akademickich.

IRK – logowanie od 15 lipca 2020 roku

Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK) w roku akademickim 2020/2021 rozpocznie się 15 lipca 2020 roku o godz. 12.00.

Rejestracja dotyczy studiów I i II stopnia oraz jednolitych magisterskich, prowadzonych w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Rejestracja podstawowa prowadzona będzie do 20 sierpnia do godz. 23.59. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronach:

U-kierunkuj się na UŚ

Specjalnie dla kandydatów Uniwersytet Śląski przygotował internetowy quiz „U-kierunkuj się!”, który pomoże im w wyborze odpowiedniego dla siebie kierunku studiów. Po odpowiedzi na kilkanaście pytań kandydaci otrzymają listę specjalnie wyselekcjonowanych kierunków I i II stopnia zgodnych z ich zainteresowaniami. Aplikacja, która dostępna jest na stronie: www.ukierunkujsie.us.edu.pl, ma charakter wyłącznie poglądowy.

Nowości edukacyjne 2020/2021

Uniwersytet Śląski corocznie rozszerza i uatrakcyjnia ofertę edukacyjną, uruchamiając nowe kierunki i specjalności, które odpowiadają na potrzeby rynku pracy i oczekiwania pracodawców, a także stwarzają możliwości rozwoju zainteresowań kandydatów.

Nowe kierunki studiów:

Nowy poziom studiów:

Studiuj po angielsku

Kandydaci mogą również wybrać studia w języku angielskim. Zajęcia (wykłady, laboratoria, konwersatoria itp.) prowadzone w małych grupach umożliwią studentom przyswojenie angielskiej terminologii oraz aktywne porozumiewanie się w tym języku bez potrzeby wyjeżdżania z kraju.

Kierunki i specjalności w języku angielskim:

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych:

Wydział Nauk Przyrodniczych:

Wydział Humanistyczny:

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego:

Wydział Prawa i Administracji:

Fanpage Rekrutacja UŚ

Przyszli studenci Uniwersytetu Śląskiego mogą skorzystać z fanpage’u Rekrutacja UŚ na portalu Facebook, gdzie znajdą bieżące informacje na temat rekrutacji i mogą zadawać pytania.

Punkt informacyjny dla kandydatów

Kandydaci, którzy mają pytania związane z rekrutacją, mogą skontaktować się z punktem informacyjnym zlokalizowanym w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, pokój nr 10). Zachęcamy do kontaktu telefonicznego bądź poprzez e-mail:

• 32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 17 70, 32 359 16 22,
  • kom. +48 667 771 009,
  • e-mail: rekrutacja@us.edu.pl.

Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.