GEPARD | Razem z zagranicznymi partnerami rozpoczynamy budowę programu wyrównywania szans kobiet i mężczyzn oraz promowania różnorodności w środowisku akademickim

17.01.2022 - 13:01 aktualizacja 31.03.2022 - 13:47
Redakcja: AJS
Tagi: GEPARD

Przedstawiciele 6 europejskich instytucji reprezentujących sektor szkolnictwa wyższego rozpoczynają prace w ramach projektu pn. „Gender Equality Programme in Academia – Raising Diversity”, współfinansowanego przez Unię Europejską. W ramach partnerstwa strategicznego strategicznego  GEPARD zostaną przygotowane i  upowszechnione inicjatywy wspierające wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn oraz promowanie różnorodności w środowisku akademickim.

Pierwsze spotkanie członków konsorcjum, inaugurujące prace w projekcie odbędzie się w dniach 3 i 4 lutego 2022 r. Gospodarzem wydarzenia będzie Uniwersytet Śląski w Katowicach. Wśród gości znajdą się reprezentanci University of Miscolc, European University Cyprus, University of Malta, Paris Lodron University Salzburg oraz Euniversity.

Celem spotkania będzie zbudowanie wspólnego rozumienia idei projektu GEPARD w międzynarodowym zespole głównych wykonawców oraz zaplanowanie działań niezbędnych do uzyskania zakładanych rezultatów inicjatywy. Warsztatowa formuła pracy umożliwi wymianę doświadczeń i oczekiwań partnerów konsorcjum odnośnie do zagadnień objętych zakresem projektu. Przedsięwzięcie przyczyni się również do wzmocnienia integracji i motywacji członków zespołu projektowego.

Podsumowanie rezultatów spotkania zostanie udostępnione na stronie projektu.

Kilkoro ludzi siedzących przy dużym stole, na którym mają rozłożone laptopy i notatniki

fot. fauxels | Pexels