IDB w liczbach | 4 inicjatywy w 45 dni

16.12.2020 - 15:28 aktualizacja 21.01.2022 - 15:49
Redakcja: MK
Tagi: idb, Research Excellence Initiative

Zakończył się nabór do czterech konkursów zorganizowanych w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej – programu wspierającego rozwój i aktywność naukową kadry, doktorantów i studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. 16 grudnia 2020 roku minęło 45 dni od ogłoszenia naboru do pierwszego konkursu.

slider program IDB

IDB w liczbach | 4 inicjatywy w 45 dni

160 naukowców zaprezentowało swoje pomysły na badania, starając się o dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 1,8 mln zł w ramach inicjatywy pn. „Swoboda badań”. Wyniki konkursu poznamy pod koniec 2020 roku.
646 pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych oraz doktorantów uzyskało już dostęp do bezpłatnych kont w aplikacji Grammarly służącej profesjonalnej korekcie pisowni w języku angielskim. Trwa II tura rejestracji.
Dyrektorzy 14 instytutów złożyli wnioski w konkursie pn. „Otwarty dostęp” mającego na celu dofinansowanie publikacji typu Open Access. Łączna wnioskowana kwota wyniosła prawie milion złotych. Wyniki konkursu poznamy na początku 2021 roku.
Ponad milion złotych został przeznaczony na rozbudowę infrastruktury wspierającej pracę naukową, badawczą i rozwojową zespołów koncentrujących swoją działalność wokół Priorytetowych Obszarów Badawczych (POB).

Szczegółowe informacje na temat aktualnych naborów są udostępniane w newsletterze wspólnoty akademickiej UŚ oraz na stronie IDB.