Karolina Sroka | Graficy dla dzieci, cz. 2

24.04.2020 - 11:03 aktualizacja 04.05.2020 - 15:32
Redakcja: MJ

Przedstawiamy drugą część materiału „Graficy dla dzieci” w ramach akcji #UŚwspiera.

| Karolina Sroka |

Lista zestawów ćwiczeń i zabaw

kredki, nożyczki, flamastry

cyfra 1

Karty pracy „Superbohater” to zestaw ćwiczeń aktywnościowych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. W stacjonarnym trybie prowadzenia warsztatów „Superbohater” to scenariusz, który powstał w Pracowni Komiksu oraz sztuki narracji Instytutu Sztuki UŚ, jednak na potrzeby akcji #UŚwspiera zebraliśmy je w formie drukowalnej i uprościliśmy ich założenia, aby każdy mały Superbohater był w stanie opracować ćwiczenia samodzielnie, bez wychodzenia z domu.

cyfra 2

Karta pracy „gra w Sylogizm” to zestaw ćwiczeń aktywnościowych dla dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym, które są autorskim pomysłem i opracowaniem Karoliny Sroki. Warsztaty w podobnej formie były prowadzone m.in. w Instytucji Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie – sekcja edukacji Małe BWA.
Gra wspiera dynamiczny rozwój wyobraźni dzieci i młodzieży, które losowo wybierają tematy do narysowania.

cyfra 3

„Pociąg do Opowieści” to zeszyt zabaw literacko-rysunkowych dla dzieci. Celem zadań jest uczenie sztuki opowiadania, a każde ćwiczenie rozwija inną umiejętność – między innymi budowania postaci, metafor oraz prostych fabuł. Jest to pierwsza publikacja Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, dedykowana dzieciom. Autorki: Maja Starakiewicz, Karolina Sroka.
Publikacja jest grzecznościowo udostępniona za zgodą BWA w Tarnowie.

Kolorowanki do pobrania