Wykład oraz seminarium prof. Erica Uslanera z University of Maryland (USA)

02.06.2021 - 12:57 aktualizacja 09.06.2021 - 14:21
Redakcja: MJ
Tagi: Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki

Uniwersytet Śląski w Katowicach gościć będzie prof. Erica Uslanera z University of Maryland (USA), jednego z najwybitniejszych badaczy zaufania społecznego i autora komparatystycznych analiz kapitału społecznego, w szczególności w kontekście zachowań korupcyjnych.

O wykładowcy

Prace profesora Erica Uslanera są szeroko publikowane nie tylko w najlepszych wydawnictwach (m.in. Cambridge University Press, Routledge), najwyższej rangi czasopismach, jak m.in. „Political Psychology”, „Political Communication”, „Political Science Quarterly”), ale również na łamach prasy amerykańskiej i europejskiej.

Prof. Eric Uslaner pracuje w University of Maryland (USA). Jest profesorem honorowym Aarhus University (Dania) oraz członkiem International Advisory Board of the Institute for Social Change at the University of Manchester (Wielka Brytania). Wielokrotnie uznany przez organizację Trust Across America za jednego z Top 100 Thought Leaders in Trustworthy Business Behavior in the United States (2010, 2011, 2012, 2014). Jest jednym z najczęściej cytowanych badaczy w ciągu ostatnich 5 lat (8000 cytowań).

Szczegółowe informacje na temat działalności naukowej prof. Erica Uslanera dostępne są na stronie: http://gvptsites.umd.edu/uslaner.

Wykład i seminarium

W ramach projektu pt. „Trust as a value: corruption, inequality and social capital” zaplanowano spotkania, najbliższe odbędą się w czerwcu 2021 roku:

Spotkania odbędą się na platformie Skype. Osoby zainteresowane mogą zgłosić swój udział do 4 czerwca (seminarium), do 7 czerwca (wykład) drogą elektroniczną –  e-mail: magdalena.kosa@us.edu.pl. Po rejestracji uczestnicy otrzymają link do spotkania.

Liczba miejsc jest ograniczona, jednak dla osób zainteresowanych wykładem pt. „The Moral Foundations of Trust” (9 czerwca) zaplanowano również transmisję na uniwersyteckim kanale YouTube.

Koordynartorem merytorycznym projektu jest dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof. UŚ – dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Projekt „Trust as a value: corruption, inequality and social capital” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2019–2022. Kwota dofinansowania wyniosła 29 403 zł.

Zdjęcie portretowe prof. Erica Uslanera z University of Maryland (USA)
Grafika ze zdjęciem prof. Erica Uslanera z University of Maryland (USA)