Inicjatywa Doskonałości Badawczej | Otwarte nabory

26.11.2020 - 14:52 aktualizacja 21.01.2022 - 15:50
Redakcja: MK
Tagi: Inicjatywa Doskonałości Badawczej, Research Excellence Initiative

Trwa nabór wniosków do dwóch konkursów uruchomionych w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej z myślą o pracownikach badawczych i badawczo-dydaktycznych.

Do końca listopada można zgłaszać wnioski w konkursie „Swoboda badań” na dofinansowanie badań naukowych, korekt językowych, tłumaczeń, wyjazdów, kwerend czy udziału w konferencjach.

Konkurs pn. „Otwarty dostęp” ma z kolei wspierać udostępnianie wyników prowadzonych badań w publikacjach typu Open Access. Pracownicy badawczy oraz badawczo-dydaktyczni mogą uzyskać wsparcie finansowe w tym zakresie za pośrednictwem dyrektorów instytutów. Zgłoszenia należy przesyłać do 7 grudnia 2020 roku. Maksymalna kwota finansowania ustalana jest z wnioskodawcą.

W ramach IDB zakupiono ponadto licencję specjalistycznego oprogramowania Grammarly służącego do korekty pisowni tekstów w języku angielskim. Bezpłatny dostęp do konta Grammarly mogą uzyskać w tej edycji konkursu pracownicy badawczy, badawczo-dydaktyczni, dydaktyczni oraz doktoranci UŚ. Liczba kont jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a rejestracja trwa do 7 grudnia 2020 roku.

Inicjatywa Doskonałości Badawczej to program Uniwersytetu Śląskiego oferujący wsparcie finansowe pracowników, doktorantów i studentów UŚ, który ma przyczyniać się do umacniania pozycji badawczej naszej uczelni.