Wizyta kanclerza D. Laski w Ministerstwie Przemysłu ws. Programu Naukowego dla Śląska

15.07.2024 - 11:39 aktualizacja 15.07.2024 - 11:39
Redakcja: wc-a
Tagi: Europejskie Miasto Nauki

12 lipca 2024 roku kanclerz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Dariusz Laska spotkał się w siedzibie Ministerstwa Przemysłu z dyrektorką Departamentu Funduszy Europejskich i Spraw Zagranicznych Joanną Pauly. Rozmowa dotyczyła Programu Naukowego dla Śląska, który jest jednym z kluczowych działań Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Głównym założeniem programu jest wspieranie transformacji regionów pogórniczych w sposób, który czerpie z osiągnięć naukowych i wdraża je w życie.

W Programie Naukowym dla Śląska uczestniczy kilkudziesięciu interesariuszy w tym ze środowiska naukowego (uczelnie, instytuty badawcze), samorządowego (gminy, metropolia), a także związanych z biznesem, sektorem przedsiębiorstw oraz organizacji pozarządowych.

Do założeń programu należy m.in. aktywizacja lokalnej społeczności i zwiększenie świadomości na temat transformacji zachodzących w regionie.

Kanclerz UŚ Dariusz Laska z dyrektorką Departamentu Funduszy Europejskich i Spraw Zagranicznych Joanna Pauly | materiały Ministerstwa Przemysłu