Prof. Damian Absalon ponownie członkiem Państwowej Rady Gospodarki Wodnej

30.07.2024 - 14:35 aktualizacja 02.08.2024 - 13:20
Redakcja: JW

Dr hab. Damian Absalon, prof. UŚ z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ został ponownie członkiem Państwowej Rady Gospodarki Wodnej (PRGW). Na inauguracyjnym posiedzeniu VI kadencji PRGW, które odbyło się 16 lipca 2024 r. w Warszawie, naukowiec odebrał nominację z rąk wiceministra infrastruktury Przemysława Koperskiego.

Państwowa Rada Gospodarki Wodnej, powoływana na mocy przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r. poz. 1566 z późn. zm.), jest organem opiniodawczo-doradczym ministra właściwego do spraw gospodarki wodnej. Do jej zadań należy m.in. opracowywanie stanowisk, opinii, propozycji i wniosków w sprawach gospodarowania wodami, ochrony przed powodzią i skutkami suszy.

Dr hab. Damian Absalon, prof. UŚ wraz z wiceministrem infrastruktury Przemysławem Koperskim.