Naukowcy UŚ nagrodzeni w konkursach NCN

20.11.2019 - 10:57 aktualizacja 19.04.2022 - 11:18
Redakcja: OO
Tagi: projekty

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów Opus 17 i Preludium 17. Do finansowania zakwalifikowało się 520 projektów o wartości ponad 390 mln zł. Otrzymane granty przeznaczane są m.in. na wynagrodzenia dla osób realizujących projekt, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej, urządzeń i oprogramowania, zakup materiałów i drobnego sprzętu, a także wyjazdy służbowe.

W konkursie Opus, skierowanym do wszystkich naukowców niezależnie od stażu i stopnia naukowego, złożono 2051 wniosków, z czego dofinansowanie otrzymało 308 projektów. Z Uniwersytetu Śląskiego dotację uzyskało pięć przedsięwzięć:

Konkurs Preludium adresowany jest do osób rozpoczynających karierę naukową i nieposiadających stopnia naukowego doktora. Do 17. edycji zgłoszono 1094 przedsięwzięć, z czego do finansowania zakwalifikowało się 212 wniosków. Laureatami zostało czterech badaczy z Uniwersytetu Śląskiego, którzy będą realizować następujące projekty:

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Narodowego Centrum Nauki.