Życzenia wielkanocne

Redakcja: AJS

wszyscy tworzący wspólnotę
Uniwersytetu Śląskiego,

przyjmijcie, proszę, najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Żadne inne święta nie wiążą tak silnie świata ludzkiego i naturalnego. Wiosenne przebudzenie przyrody ożywia ludzki umysł i ciało, dodaje im energii, wywołuje ekscytację i spontaniczną radość. Równolegle, tradycja chrześcijańska przypomina opowieścią o śmierci i zmartwychwstaniu o tym, co najgłębiej ludzkie, czego żadna wiosna nie oswoi – że pojedyncze istnienie jest kruche, podatne na ból i cierpienie, a w końcu, którejś wiosny, bezpowrotne.

Życzę, aby przeniknęła Was radosna energia wiosny, której towarzyszy czujna i troskliwa refleksja o życiu. Przebudzone z zimy ciało i myśl niech wiodą Was dzielnie i mądrze przez kolejny rok, z pożytkiem dla każdego z osobna, jak i dla wszystkich istot, z którymi żyjemy.

prof. dr hab. Ryszard Koziołek
Rektor Uniwersytetu Śląskiego

Materiał filmowy

Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocy Uniwersytet Śląski w Katowicach udostępnia kartki świąteczne, które można pobrać ze strony.

kolorowa grafika z pisankami