„Wspólne / Osobiste – 50 lat ISP w Cieszynie” – wystawa jubileuszowa

19.04.2023 - 10:49, aktualizacja 19.04.2023 - 12:06
Redakcja: K.S

Instytut Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Śląskiego organizuje wystawę jubileuszową pn. „Wspólne / Osobiste – 50 lat ISP w Cieszynie” upamiętniającą pół wieku istnienia instytutu.

Z tej okazji w Galerii Bielskiej BWA (ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała) 21 kwietnia 2023 roku o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy zorganizowany przez pracowników ISP, na której zostaną pokazane ich najnowsze prace. Autorem projektów graficznych wystawy jest dr hab. Stefan Lechwar, prof. UŚ.

Instytut Sztuk Plastycznych powstał 1 października 2019 roku i jest spadkobiercą Instytutu Sztuki. Zmiana została przeprowadzona w ramach strukturalnej reorganizacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Historia kształcenia plastycznego, a następnie artystycznego w Cieszynie sięga roku 1973. Wtedy to na potrzeby nowo otwartego kierunku wychowania plastycznego utworzono Zakład Wychowania Plastycznego, a następnie Instytut Wychowania Muzycznego i Plastycznego, z którego w 1981 roku wyłoniła się Katedra Wychowania Plastycznego.

Instytut Sztuk Plastycznych jest jednym z pięciu instytutów wchodzących w skład interdyscyplinarnego Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie, będącego jednym z ośmiu wydziałów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wstęp na wernisaż jest wolny i nie wymaga rejestracji.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Galerii Bielskiej BWA.

informacje zawarte na plakacie znajdują się w głównej treści