Znamy nominowanych do Nagrody im. Prof. Józefa Pietera

20.06.2023 - 14:23 aktualizacja 28.06.2023 - 15:21
Redakcja: OO

Kapituła konkursowa wyłoniła pięciu nominowanych do Nagrody im. Prof. Józefa Pietera. Konkurs skierowany jest do nauczycieli i nauczycielek pracujących w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim.

Nominowani

• Edyta Duffek – nauczycielka języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej;
  • Ewa Wawoczny – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu;
  • Katarzyna Paliga – nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej;
  • Halina Pospieszałowska – nauczycielka w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu oraz w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach;
  • Krzysztof Smyczek – nauczyciel w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju.

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera została ustanowiona w październiku 2022 roku z inicjatywy rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Fundacji im. Profesora Józefa Pietera, przy współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. Laureat bądź laureatka konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 złotych. Wyniki poznamy podczas uroczystej gali 14 października 2023 roku.

Sylwetki osób nominowanych oraz szczegółowe informacje o nagrodzie znajdują się na stronie internetowej: us.edu.pl/nagrodapietera.

Nagroda im. Profesora Józefa Pietera dla nauczyciela 2022–2023