Przedstawiciele UŚ i EMNK 2024 na VI Międzynarodowym Kongresie Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego

08.09.2023 - 12:52 aktualizacja 08.09.2023 - 12:52
Redakcja: OO

VI Międzynarodowy Kongres Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego odbył się 7 września 2023 roku w Gdańsku podczas ósmej edycji EuroSkills – największego konkursu związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. W kongresie uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

W panelu dyskusyjnym pt. „Dostępność, włączanie, wolontariat w systemach kształcenia i projektach” wziął udział rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek, który mówił o Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024. W rozmowie uczestniczyła również dr hab. Agnieszka Bielska-Brodziak, prof. UŚ – rzeczniczka praw studenta i doktoranta, przewodnicząca oddziału Międzynarodowej Katedry Bioetycznej (UNESCO).

Gościnią panelu pt. „Uniwersytety Europejskie i Europejskie Centra Doskonałości Zawodowej” była dr Anna Budzanowska – champion Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, członkini zarządu EuroScience, adiunktka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ.

W rozmowie pt. „Europejskie i światowe trendy, zielone umiejętności” wzięła udział Magdalena Stryja z Wydziału Nauk Prawa i Administracji UŚ, rzeczniczka prasowa Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, współpracowniczka Centre for International Sustainable Development Law. Przewodniczącym panelu był prof. dr hab. Wiesław Banyś – rzecznik Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, przewodniczący Zespołu Bolońskiego KRASP, rektor UŚ w latach 2008–2016, członek rady programowej VI Międzynarodowego Kongresu Edukacji i Szkolnictwa Zawodowego.

Z kolei w panelu podsumowującym konferencję uczestniczył prof. Krzysztof Zanussi – reżyser, producent, scenarzysta, wykładowca Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ, członek rady programowej kongresu.

Szczegółowe informacje o kongresie znajdują się na stronie: kongres.frse.org.pl.

panel z udziałem rektora UŚ
Panel z udziałem rektora UŚ prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka i dr hab. Agnieszki Bielska-Brodziak, prof. UŚ | mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek

Rektor UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek | mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach