Przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego członkami Rady Doskonałości Naukowej

09.10.2023 - 11:26 aktualizacja 16.10.2023 - 09:03
Redakcja: OO

6 października 2023 roku opublikowano wyniki wyborów do Rady Doskonałości Naukowej (RDN). W drugiej kadencji w gronie członków RDN zasiądą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

• prof. dr hab. Dariusz Pawelec (dziedzina nauk humanistycznych, dyscyplina: polonistyka),
  • prof. dr hab. Artur Rejter (dziedzina nauk humanistycznych, dyscyplina: językoznawstwo),
  • prof. dr hab. Adam Dziadek (dziedzina nauk humanistycznych, dyscyplina: literaturoznawstwo),
  • prof. dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński (dziedzina nauk społecznych, dyscyplina: nauki o komunikacji społecznej i mediach).

Kadencja nowo wybranych członków potrwa od 2024 do 2027 roku.

Rada Doskonałości Naukowej została powołana w 2018 roku. Jej celem jest zapewnienie rozwoju kadry naukowej zgodnie z najwyższymi standardami jakości działalności naukowej wymaganymi do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Pierwsza kadencja RDN rozpoczęła się 1 czerwca 2019 roku. Członkami rady zostali wybrani wówczas m.in. reprezentanci UŚ: prof. dr hab. Artur Rejter oraz prof. dr hab. inż. Tomasz Szarek.

Szczegółowe wyniki głosowania w drugiej kadencji znajdują się na stronie: www.rdn.gov.pl.

pióro leżące na notatniku/fountain pen on a notebook