Styczeń w paśmie Miasto-Region-Akademia!

16.02.2024 - 13:29 aktualizacja 26.02.2024 - 14:18
Redakcja: K.S

Wraz z nowym rokiem rozpoczęliśmy realizację inicjatyw w ramach pasma Miasto-Region-Akademia, realizowanego podczas obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. W styczniu odbyły się trzy wydarzenia organizowane przez Uniwersytetu Śląskiego:

1. Czy można zarazić się depresją? Pierwsze spotkanie z cyklu „Nauka jest wszędzie!” – wykład odbył się 25 stycznia w Teatrze Korez w Katowicach. Zachęcamy do zapoznania się z relacją podsumowującą: Czy można zarazić się depresją? – podsumowanie pierwszego spotkania w ramach projektu: Nauka jest wszędzie! | Wydział Nauk Społecznych | Uniwersytet Śląski w Katowicach (us.edu.pl)
  2. XIII Ogólnopolska Noc Biologów – już po raz trzynasty na Uniwersytecie Śląskim obchodziliśmy Ogólnopolską Noc Biologów pod hasłem „Tajemnice życia – od komórki do biosfery”, podczas której odbyło się aż 12 wykładów popularnonaukowych, 14 pokazów i  80 warsztatów. Wydarzenie odbyło się 26 stycznia na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ. Zobacz relację: XIII Noc Biologów: „Tajemnice życia – od komórki do biosfery” | Uniwersytet Śląski w Katowicach (us.edu.pl)
  3. Na przełomie stycznia i lutego odbyło się Polsko–Węgierskie Seminarium Zimowe zorganizowane przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego – to już 23 edycja tego wydarzenia organizowanego na przemian w Polsce oraz w Węgrzech. Tematyka seminariów koncentruje się głównie wokół zagadnień z teorii równań i nierówności funkcyjnych. Relacja z podsumowaniem dostępna na stronie: Za nami 23. Zimowe Seminarium Katowice-Debrecen | Instytut Matematyki (us.edu.pl)

Więcej o paśmie Miasto-Region-Akademia na stronie: Pasmo Miasto-Region-Akademia | Uniwersytet Śląski w Katowicach (us.edu.pl)

uczestnicy trzymają na rękach węża

XIII Noc Biologów, fot. Olimpia Orządała