Wybory do Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kadencję 2024-2028

03.06.2024 - 10:26 aktualizacja 03.06.2024 - 11:38
Redakcja: PK

Wybory do Senatu UŚ zostaną przeprowadzone:

➢ w terminie: od godz. 10:00 w dniu 3 czerwca do godz. 23:59 w dniu 4 czerwca 2024;
➢ za pośrednictwem uniwersyteckiego systemu do głosowania w trybie elektronicznym z zapewnieniem możliwości oddania głosu w wyborach w głosowaniu tajnym dostępnym pod linkiem: https://glosowanie.us.edu.pl/wybory_do_senatu_03_06_2024
➢ link do głosowania będzie aktywny od godziny 10:00 w dniu 3 czerwca 2024.

Logowanie do uniwersyteckiego systemu do głosowania odbywa się z wykorzystaniem Centralnego Systemu Uwierzytelnienia – CAS, podobnie jak w przypadku systemów USOSWeb lub ASMAN.

Każdy pracownik w wyborach do Senatu UŚ głosuje tylko raz w grupie wyborczej wspólnoty Uniwersytetu, do której przynależy. W przypadku, gdy pracownik jest członkiem dwóch lub więcej grup wspólnoty Uniwersytetu, czynne prawo wyborcze przysługuje mu w jednej wybranej przezeń grupie. Wyboru grupy wspólnoty Uniwersytetu, w której zamierza oddać głos, pracownik dokonuje w chwili głosowania.

Zdecydowana większość pracowników przynależy tylko do jednej grupy wyborczej, a zatem po poprawnym zalogowaniu do systemu do głosowania uzyska dostęp tylko do jednej, właściwej dla swojej grupy wyborczej, elektronicznej karty do głosowania. W przypadku przynależności do więcej niż jednej grupy wyborczej, po poprawnym zalogowaniu do systemu do głosowania pracownikowi zostanie zapewniony dostęp do listy głosowań w wyborach do Senatu UŚ, w których jest uprawniony oddać głos z zapewnieniem możliwość oddania głosu tylko w jednej wybranej przez siebie w momencie głosowania grupie wyborczej.

deptak przy rektoracie Uniwersytetu Śląskiego