Etiuda Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego wśród finalistów Studenckiego Oscara 2024

20.08.2024 - 12:05 aktualizacja 21.08.2024 - 10:40
Redakcja: PK

Informujemy, że film pt. „Złamanie otwarte” w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego znalazł się w finale prestiżowego konkursu Studenckich Oscarów! Spośród niemal 3 tysięcy zgłoszonych produkcji w walce o medale pozostało jedynie 28 filmów, a nasza produkcja jest jedynym filmem z Polski, który dotarł tak daleko. Trzymamy kciuki za sukces naszego filmu w finale!

Wszystkich finalistów znajdziecie na stronie organizatora konkursu.

Złamanie otwarte | reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński | scenariusz: Katarzyna Błaszczyńska | zdjęcia: Fryderyk Potoczek | kierownictwo produkcji: Alicja Osiej, Dorota Damec i Monika Borówka | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski w Katowicach, 2024 r.

Basia (35 l) udaje przed mężem, że wszystko jest z nią w porządku. Na egzaminach wstępnych do szkoły aktorskiej poznaje Alicję (20 l) i jej niemowlę, którym się opiekuje. Po wymagającym występie i trudnej konfrontacji z mężem postanawia porwać dziecko Alicji i nieumyślnie naraża je na niebezpieczeństwo. Ten wstrząs sprawia, że Basia staje się gotowa na zmiany i uzdrowienie.

fot. Kadr z filmu „Złamanie otwarte” | Materiały archiwalne Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego