Defibrylatory dla UŚ

03.09.2024 - 10:39 aktualizacja 03.09.2024 - 10:43
Redakcja: OO

Dzięki staraniom Biura Współpracy z Gospodarką 26 sierpnia 2024 r. została zawarta umowa pomiędzy Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń na Życie S.A. a Uniwersytetem Śląskim w Katowicach.

W ramach umowy UŚ otrzyma kwotę 18 168,00 zł na zakup profesjonalnych zestawów ratowniczych, służących ochronie zdrowia i życia naszych studentów, mieszkańców regionu i pracowników. W zestawach znajdą się defibrylatory AED z kapsułą zewnętrzną i alarmem, klucze pediatryczne potrzebne przy ratowaniu dzieci poniżej ósmego roku życia oraz apteczki z wyposażeniem.

W trosce o bezpieczeństwo społeczności uczelni oraz poprawę wyposażenia infrastruktury i doposażenia miejsc publicznych, zakupiony sprzęt zostanie umieszczony w strategicznych miejscach budynku spinPLACE i będzie gotowy do użycia w razie nagłych wydarzeń. Zestawy nie wymagają specjalistycznego szkolenia, mogą zostać użyte także przez osoby niemające doświadczenia w udzielaniu pierwszej pomocy.

walizka z biało-czerwonym krzyżem

Fot. Pixabay