Prof. Agata Daszkowska-Golec w zespole doradczym ds. infrastruktury badawczej przy MNiSW

03.10.2024 - 14:48 aktualizacja 04.10.2024 - 12:11
Redakcja: OO

Dr hab. Agata Daszkowska-Golec, prof UŚ, prodziekan ds. promocji badań i umiędzynarodowienia Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach została powołana na członka zespołu doradczego ds. infrastruktury badawczej przy Ministerstwie Nauk i Szkolnictwa Wyższego.

W skład zespołu wchodzą osoby reprezentujące różne dyscypliny naukowe. Do najważniejszych zadań zespołu należy ocena wniosków o przyznanie środków finansowych na inwestycje związane z działalnością naukową oraz na utrzymanie unikatowej w skali kraju aparatury naukowo-badawczej lub stanowiska badawczego, a także infrastruktury informatycznej mającej istotne znaczenie dla realizacji polityki naukowej państwa.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Nauk i Szkolnictwa Wyższego.

Prof. Agata Daszkowska-Golec

Prof. Agata Daszkowska-Golec | fot. archiwum prywatne