24 listopada w bibliotece naukowej Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego dotyczącego utworzenia konsorcjum AI. Uniwersytet Śląski reprezentowała prorektor ds. nauki dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof. UŚ.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele trzech śląskich uczelni akademickich i pięciu ośrodków naukowo-badawczych. List dotyczy współpracy badawczej w zakresie rozwoju technik przetwarzania danych opartych na sztucznej inteligencji, powołując tym samym interdyscyplinarne konsorcjum AI.
– Jestem przekonana, że stanowimy fantastyczny team, który poradzi sobie z największymi wyzwaniami i za kilka lat będziemy mogli powiedzieć, że osiągnęliśmy to wszystko, co dzisiaj planujemy, ale też to, czego nie planujemy, a pojawi się na naszej drodze. I będziemy szli dalej razem naprzód – powiedziała o inicjatywie prof. Agnieszka Turska-Kawa.
Partnerstwo ma na celu wsparcie rozwoju nowoczesnych technologii wykorzystywanych w diagnostyce i terapii onkologicznej.
Szczegóły można znaleźć na stronie Narodowego Instytutu Onkologii.

Uczestnicy spotkania | Materiały Narodowego Instytutu Onkologii

Prorektor ds. nauki dr hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof. UŚ | Materiały Narodowego Instytutu Onkologii
