search Intranet
pracownik

Nabór wniosków do Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki”

09.02.2021 - 15:52 aktualizacja 09.02.2021 - 15:52
Redakcja: Marzena Ponicka
Tagi: Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki, program

Trwa nabór wniosków w ramach Programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki”
Celem programu jest podniesienie atrakcyjności oferty edukacyjnej i naukowej uczelni wyższych zlokalizowanych w granicach administracyjnych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Środki finansowe przeznaczone są na zaproszenie światowej sławy naukowców do poprowadzenia zajęć na uczelniach wyższych.

Dofinansowane mogą być następujące aktywności, które zrealizowane zostaną do 15.12.2021 roku:
-prowadzenie otwartych wykładów, warsztatów, konsultacji, doradztwa, zajęć ze studentami, doktorantami,
-recenzowanie prac,
-prowadzenie sympozjów,
-przygotowywanie artykułów, publikacji,
-udział w debatach oraz innych działań służących poszerzeniu i uatrakcyjnieniu oferty edukacyjnej uczelni, w zakresie szeroko rozumianej działalności naukowej i dydaktycznej.

Obecnie, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, działania realizowane są wyłącznie w formie zdalnej.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pozyskaniem tych środków, prosimy o przesyłanie propozycji, która rozpatrzona zostanie przez komisję w UŚ (na załączonym do ogłoszenia formularzu) najpóźniej do dnia 01.03.2021 r. na adres: fundusz.noblowski@us.edu.pl

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z Hanną Puszczewicz z Działu Projektów: tel. 32 359 23 44, email: hanna.puszczewicz@us.edu.pl