search Intranet
pracownik

Porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń pracowników

17.12.2020 - 21:20 aktualizacja 18.12.2020 - 07:58
Redakcja: AJS

W poniedziałek 7 grudnia 2020 roku zawarte zostało porozumienie pomiędzy rektorem Uniwersytetu Śląskiego a działającymi na uczelni organizacjami związkowymi – Związkiem Nauczycielstwa Polskiego w Uniwersytecie Śląskim i NSZZ „Solidarność” w Uniwersytecie Śląskim w sprawie podwyżek wynagrodzeń pracowników od 1 października br.

Na ten cel przeznaczono w całości zwyżkę subwencji przyznaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki na ostatni kwartał 2020 roku. Kwota ta wynosi 3 998 700 zł.

Treść porozumienia:

Niniejsze porozumienie reguluje podział środków na podwyżki dla nauczycieli akademickich i pracowników niebędących nauczycielami akademickimi w proporcji 60% do 40%, co wynika z liczebności etatów w poszczególnych grupach pracowniczych i wysokości wypłacanych wynagrodzeń. Mając na względzie pilną potrzebę zapewnienia ciągłości awansów naukowych w grupie profesorów i przeciwdziałania tworzeniu się luki pokoleniowej w poszczególnych dyscyplinach w porozumieniu uzgodniono podwyżki wynagrodzeń profesorów, których dotychczas one nie objęły. Podwyższenie wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli akademickich zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy wynosi:

• dla profesorów zatrudnionych na stanowisku profesora z wyłączeniem profesorów zatrudnionych na stanowisku profesora zwyczajnego na dzień 30.09.2019 roku – 600 zł,
  • dla pozostałych nauczycieli akademickich – 250 zł.

W grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi określono sposób podziału środków, który w ostatnim kwartale 2020 roku zwiększy miesięczne wynagrodzenie osób zatrudnionych w pełnym wymiarze etatu o kwotę 220 zł (od 1.10.2020 na stałe – 120 zł i dodatkowo od 1.10.2020 do 31.12.2020 roku – 100 zł). Natomiast od stycznia 2021 roku kwota premii regulaminowej zostanie włączona do wynagrodzenia zasadniczego.

W związku z tym od 1 stycznia 2021 roku w naszej uczelni nie będzie wypłacana premia regulaminowa.

osoba podpisująca dokumenty

fot. unsplash.com