search Intranet

03.11.2022 - 09:42 aktualizacja 03.11.2022 - 10:20
Redakcja: Marzena Ponicka
Tagi: Nagroda Heisiga

Celem Nagrody Heisiga jest nagrodzenie uczonych, których badania wyróżniają się innowacyjnością w istotnym dla współczesnego świata zakresie. Nagrodę może otrzymać tylko jedna osoba, której badania zostały zwieńczone konkretnym i powszechnie uznanym osiągnięciem.

Zamiarem Pana Profesora Heisiga jest uhonorowanie, w duchu współpracy niemiecko-polskiej, wybitnych osobowości polskiej nauki. Nagroda jest przyznawana raz na dwa lata na Uniwersytecie Wrocławskim. Kandydaci i kandydatki mogą reprezentować dowolną dyscyplinę nauki. Laureat bądź laureatka otrzyma Złoty Medal oraz nagrodę pieniężną w wysokości 200.000 zł.

Każda z uczelni biorących udział w konkursie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza może zgłosić po jednym kandydacie do Nagrody.

Zgodnie z załączonym Regulaminem w sprawie II edycji Nagrody Heisiga, termin zgłaszania kandydatów upływa z dniem 15 marca 2023 r.